title
C.jpg
(0 z 1 hodnotenia)

Ako správne nakladať, alebo čoho sa pri nakladaní vyvarovať

Nalož to má pre vás ďalší príspevok, ktorý pre tentokrát prináša základné pravidlá na správne nakladanie Sedlčanského Hermelínu a ďalších dobrôt, ktoré vám zaručia úspech v rámci dobre naloženej pochúťky:

Základ je výber správneho pohára

Ideálny pohár na nakladaný Sedlčanský Hermelín je ten s tesniacou klipsou a gumovým tesnením, vďaka ktorému sa vám podarí pohár s nakladanou pochúťkou riadne utesniť tak, aby k nej neprenikal žiadny vzduch a nedošlo tak k nevhodnému naloženiu. (V horšom prípade, keď nie je hermelín úplne ponorený, sa môže stať, že sa môže pokaziť).

Nalož to preto preferuje poháre s klipsou od Kilner, ktorých gumové tesnenie je v rámci nakladacej praxe využiteľné aj viac než 15-krát, pričom sa guma nevytiahne.

Najvhodnejší aj v rámci objemu je Kilner litrový pohár na nakladanie, ktorého hrdlom krásne prejde 4 – 5 ks Sedlčanského hermelínu.

Ďalším variantom pri výbere pohára je ten so skrutkovacím uzáverom, ktorý sa skladá z viečka a tesniacej skrutky. Tento tip pohára je vhodnejší v prípade, keď chcete nakladať menšie kúsky syra, alebo tie, ktoré hrdlom lepšie prejdú.

Výhodou týchto pohárov je, že vďaka skrutke vznikne podtlak a pohár sa nemusí zavárať.

Najvhodnejší v rámci objemu a praktickosti je pohár s objemom 500 ml, ktorý využijete, keď chcete svoj naložený výrobok tiež zabaliť a venovať ako jedlý darček. Pohár je totiž možné polepiť darčekovým štítkom s popisom a uzáver darčekovo zabaliť.

Na čo si dať pri nakladaní ešte pozor

- Uistite sa, či sú poháre riadne umyté a suché, než do nich začnete nakladať syrové pochúťky.

- Majte čisté ruky, ideálne používajte kliešte na nakladanie a olej nalievajte pomocou lievika.

- Vždy myslite na to, že by mali byť všetky vstupné ingrediencie riadne ponorené, ale pohár by nemal byť naplnený úplne po okraj, ale cca centimeter pod, pretože sa po uzatvorení hladina zvýši.